Як зрозуміти по розкладу Таро, чи “він/вона мене любить”

Я багато років тому прийшла в Таро з питанням «чи любить він мене?». Так-так, з тим самим, на який круті «тарологи, а не ворожки» зверхньо пирхають і відмовляються працювати. Чим більш крутим фахівцем намагається себе позиціонувати таролог, тим пихатіше ставиться до таких питань. Мені здається, це трохи несправедливо по відношенню до інструменту: ми любимо карти, але зневажливо ставимося до їх головної функції — надати клієнту інформацію, яка цікавить його. Для багатьох виявляється новиною, що клієнт краще знає, що йому потрібно — адже те, що ми пройшли курс по Таро, або самі навчилися працювати з картами, або навіть (а раптом) отримали освіту психолога, не дає нам право вирішувати, яка інформація для клієнта більш корисна, а яка — менш.

Тим не менше, більшість людей цікавить саме воно. Вони можуть сором’язливо намагатися його переформулювати, але за кожним «а як він до мене ставиться» і «що він планує» стоїть головне непоставлене питання — чи любить він мене.

Давайте відволічемося і подумаємо про те, що таке любов. Я думаю, відразу стане зрозуміло, що для кожного з нас це про щось різне.

  • Для когось любов — це коли спокійно, сімейно і під пледом серіал дивитися.
  • Для когось — щоб не нудно, разом подорожувати, займатися екстримом і ділити враження на двох.
  • Ще для когось – пристрасть, секс, драма, щоб мурашки по шкірі.
  • Комусь хочеться, щоб все було непросто. Комусь – навпаки.
  • Для таролога любов — це одне, для його клієнта — друге, а для людини, яка цікавить клієнта — зовсім третє.

Так от, як хтось взагалі може сказати, любить людина чи ні?

Звичайно, на це питання отримати відповідь неможливо — хоча б тому, що любов різна, і «любить» в очах таролога, клієнта і об’єкта інтересу клієнта — три різні види любові. І є купа карт, на які можна сказати «це не любов, це пристрасть», «це не любов, це сімейні почуття», «ну, це любов, але ось такого виду».

Деякі практики беруть на себе дуже багато, коли кажуть: «та, це у нього не любов». Тому що ніхто не знає за іншу людину, як саме він називає свої почуття.

Як ми читаємо розклади про любов?

Я вважаю, що потрібно фіксувати увагу на всьому розкладі в комплексі, а не вишукувати «ті самі карти, які позначають любов». Розклад — живий огранізм, і кожна карта в ньому важлива. Наскільки випали карти «холодні»? Наскільки «теплі»? Наскільки емоційно насичені? Вони про емоції, або про думки, або про дії?

Наприклад, та сама 7 чаш, яка в маленьких біленьких книжечках про що завгодно, але не про любов, сама по собі говорить про дуже бурхливі почуття, коли «я з тобою не можу, і без тебе не можу», про драму і мексиканські пристрасті. Так, в теорії, звичайно, любов — про прийняття, але для більшості людей прийняття — нудно. А любов — саме драма і мексиканські пристрасті. У всякому разі, ми зможемо сказати, що людині не все одно.

А Імператриця вважається картою любові. Але якщо людина по суті своїй звикла до руху і веселощів, то спокійна сімейність Імператриці буде ним сприйматися як закисання в побуті, а не любов.

Не втомлюся повторювати, як важливо відчувати карти, а не просто знати їх значення. Тому що в деяких джерелах пишуть, що Ієрофант — це до шлюбу, але Ієрофант настільки глибше! Він може означати шлюбну церемонію в релігійній традиції (або будь-який інший релігійний ритуал). Але, як ми всі знаємо, одружитися — не означає любити. І якщо ми добре відчуваємо енергії Иерофанта, ми розуміємо, наскільки він про досвід, борг, правила — але не про почуття.

І я думаю, набагато важливіше роз’яснювати клієнту про те, що любов всіма сприймається по-різному, ніж намагатися нав’язати свою версію «правильного» і «справжнього».

А якщо зі свого арсеналу прибрати ярлики — любов або нелюбов, доля чи не доля, — і просто розповісти клієнту про карти в розкладі, можна дуже здивуватися, наскільки яскравіше стануть ваші розклади, і наскільки багатше практика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.